امروزیکشنبه ۰۵ اسف ۱۳۹۷/در مجله توهمنلی

ترکمانچای
امکان بارش برف در روز های آینده کم است
هوای نسبتا سرد
۰۲:۳۱
خبرنامه
جهت دریافت جدیدترین اخبار در خبرنامه توهمنلی با ثبت ایمیلتان عضو شوید
ایمیل :

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی از آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی شهر ترکمانچای خبر داد.
آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی ترکمانچای

شهرک صنعتی ترکمانچای

محمدعلی عسگری بعد از ظهر امروز در حاشیه آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی ترکمانچای شهرستان میانه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی وظیفه خود می‌‌داند که به عنوان عضو کوچکی از این جامعه بتواند با تکیه بر توانمندی‌های خود و بهره‌‌گیری از ظرفیت‌های علمی و اجرایی استان، زمینه شکل‌گیری و توانمندسازی صنایع کوچک و همچنین ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی را دنبال کرده و با توسعه همکاری‌های خود با ذینفعان نقش خود را در توسعه صنایع کوچک و حمایت همه جانبه از استقرار صنایع در استان فراهم کند.

وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری یادآور شد: این نامگذاری‌‌ها در واقع یک نشانه‌‌گذاری و سیاست‌گذاری محسوب می‌‌شود که با توجه به شرایط کنونی کشور نشان دهنده اهمیت مبحث تولید و صیانت از سرمایه‌‌های داخلی برای رشد و توسعه کشور است، اما رسیدن به این هدف مهم و متعالی مستلزم ملزوماتی است و نیازمند توجه جدی و همه جانبه در عرصه حمایت از فعالیت‌های اقتصادی است.

عسگری مساحت کل شهرک‌ صنعتی ترکمانچای را ۹۰ هکتار اعلام کرد و افزود: مساحت صنعتی این شهرک ۶۱٫۳۷ هکتار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی تعداد قطعات صنعتی این شهرک را ۱۹۷ قطعه اعلام کرد و افزود: شهرک صنعتی ترکمانچای در هفت زون صنعتی غذایی، فلزی، شیمیایی، برق، کانی، نساجی و سلولزی پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: در سال‌جاری ۲ میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی و داخلی برای اجرا و احداث شهرک‌ صنعتی ترکمانچای اختصاص یافته است.

عسگری خاطرنشان کرد: شهرک‌ صنعتی ترکمانچای میانه برای ۲ هزار و ۸۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وی میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این شهرک را ۹۲۴ میلیارد ریال پیش بینی کرد و گفت: اگر در تامین اعتبارات اختصاص یافته مشکلی پیش نیاید، شهرک صنعتی ترکمانچای شهریور ۹۳ قابل بهره‌برداری خواهد بود.

نقش شهرک‌های صنعتی به عنوان یک کاتالیزور در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برای رشد توسعه صنایع

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری برای رشد در آینده از طریق شهرک‌های صنعتی یک برنامه استراتژیک محسوب می‌شود، اظهار کرد: نقش شهرک‌های صنعتی به عنوان یک کاتالیزور در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برای رشد توسعه صنایع در حال ظهور بر هیچ کس پوشیده نیست.

عسگری تصریح کرد: شهرک‌های صنعتی به عنوان بازوی استراتژیک دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان ستون رشد و توسعه اقتصادی قلمداد می‌شوند، اگر چه نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایجاد شهرک‌های صنعتی کاملا شفاف است ولی سایر سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید ابزارهای حمایتی خود را به‌کار گیرند و روند ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی را تسریع بخشند.

براساس این گزارش، در آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی ترکمانچای میانه نمایندگان میانه، مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

دیدگاه شما نسبت به این پست:

یک دیدگاه

لطفا تمامی بخش هارا صحیح پر کنید
لطفا در نظرات از کلمات زشت ناپسند استفاده نکنید
نظرات پس از بازبینی در سایت گذاشته خواهند شد


مطالب بیشتر

      پربازدید
      جدید ها
ارسال شده در ۱۲ اسفند ۹۵

Copyright © 2012 All rights Reserved
طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از مطالب سایت توهمنلی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
طراحی و توسعه سایت توسط تیم وبسایت توهمنلی